KONST / Litografier / Färglitografi 16218044
nr 1621 8044
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Signerad, numrerad 49/150. Färglitografi, bildmått: 23x31cm, yttermått inklusive ram: 41x47cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:55:40
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn